Svadba v stodole: Prečo sú stodoly tak obľúbené?

Výber miesta konania svadby a svadobnej hostiny je jedna z najťažších úloh. Každá nevesta túži po rozprávkovej svadbe v nádhernom prostredí a za ideálneho počasia. V posledných rokoch sú veľmi populárne svadby v bohémskom štýle, kde je hlavnou myšlienkou spätosť s prírodou. Od toho sa potom odvíja aj výber miesta konania svadby. Budúce nevesty preto hľadajú rôzne dedinské stavby, malé vinárničky a novým trendom je svadba v stodole.

Svadba v stodole

Aj keby sme veľmi chceli, nikdy nenájdeme dve navlas rovnaké svadby. Niektorí uprednostňujú svadbu len v kruhu najbližších, iní pozvú celú rodinu, a aj všetkých priateľov. Už len od počtu hostí sa odvíja, kde sa bude konať svadba a svadobná hostina. V priemere sa zvyknú organizovať svadby so zhruba päťdesiatimi hosťami. Pri takomto počte svadobčanov je na konanie svadby stodola absolútne ideálna.

Prenájom stodoly poskytuje mnohé výhody. Jednou z nich je, že ide o rozľahlý priestor, ktorý si môžete upraviť podľa seba. Nič vás nelimituje, zmestí sa tam veľa hostí, máte dostatok priestoru na stoly, fotokútik aj veľký tanečný parket. Výborne v nej vyniknú prírodné dekorácie, živé kvety, svetielka, sviečky, slávobrány.

Ak zvažujete možnosť prenájmu stodoly, zbytočne nečakajte. Rezervujte si termín v dostatočnom predstihu, aby vás nemilo neprekvapili s plnou obsadenosťou na minimálne rok dopredu.

Svadba v stodole výhody

Oplatí sa investovať do prenájmu stodoly na svadbu? Ak chcem veľkú svadbu, bude priestor dostatočne veľký? Bude ju možné vyzdobiť podľa mojich predstáv? Máte veľa otázok a žiadne odpovede? Tak sa pozrime spoločne na najväčšie výhody svadby v stodole a rozoberme si ich po jednom.

Svadba v stodole

Priestor

Nemusí to byť pravidlom, ale stodoly väčšinou oplývajú naozaj veľkorysým priestorom. Veľa z nich sú pretvorené bývalé statky, a tak ich nájdeme v okolí polí a lesov, kde je okrem stodoly veľký pozemok poskytujúci dostatok priestoru.

Variabilita

Po vstupe do takejto stodoly môžu byť mnohí prekvapení, že sú to vlastne len holé steny, múry a drevené trámy. A práve to patrí k ich hlavným prednostiam. Naoko prázdny priestor, ktorý dokážete premeniť na rozprávku. Problémom je, že ľudia nevidia to čaro a možnosti, ktoré takýto priestor ponúka. Ak si sami neviete poradiť s dekoráciami, prizvite si profesionálov. Tí dokážu akoby švihnutím čarovného prútika vytvoriť nádherné a romantické miesto ako stvorené na svadbu.

Viete si predstaviť starý tehlový múr, ktorý poslúži ako pozadie do vášho fotokútika? To je presne to, čo chcete!

Svadba v stodole znamená všestrannosť

Ako sme už spomínali, stodoly obvykle nájdete priamo v srdci prírody, v blízkosti polí a lesov, s dostatočne veľkým pozemkom naokolo. Ďalšou z veľkých výhod je možnosť ľubovoľne využiť oba priestory. Čo tak využiť exteriér na svadobný obrad a interiér stodoly na svadobnú hostinu a svadobnú zábavu?

Ak snívate o svadbe vo vidieckom štýle, našli ste to správne miesto!

Svadba v stodole dekorácie

Každý z priestorov má svoje špecifiká a je potrebné k nemu pristupovať individuálne, nielen čo sa týka svadobnej výzdoby. Skúste sa však riadiť dvomi základnými pravidlami, a aj výzdoba stodoly pôjde ako po masle.

Vdýchnite priestoru dušu

Je rozdiel, ak vás čaká dekorovanie stodoly s kamennými, prípadne tehlovými múrmi, alebo naopak, stodola celá z dreva. Pri prvej návšteve by ste si mali nechať dostatok času na to, aby ste sa s daným priestorom zžili a neskôr dokázali pri jeho dekorovaní vypichnúť všetky jeho prednosti. Kamennej stodole je potrebné vdýchnuť „teplo“, zatiaľ čo drevená stodola pôsobí už na pohľad oveľa útulnejšie a teplejšie.

Náš tip: K vidieckym svadbám, a obzvlášť tým konajúcim sa v stodole, jednoducho patria prírodné dekorácie. Využite ich všade tam, kde je to možné.

Začleňte do výzdoby kontrastný prvok

Celá svadobná výzdoba by mala ladiť tón v tóne a vyzdvihovať celkovú atmosféru priestoru. Spolu so stodolou samotnou, by mala tvoriť jeden celok. Ak sa ale odvážite vybrať jeden naozaj výrazný prvok dekorácie, a včleníte ho do celkovej výzdoby, zaručujeme vám, že neoľutujete. Predídete tak tomu, že priestor bude pôsobiť fádne a mdlo. Už len veľké svietiace písmená (rôzne nápisy, iniciály manželov,…) urobia obrovský rozdiel a dodajú výzdobe šmrnc!

Je svadba v stodole to pravé aj pre vás?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *