Instax Wide 300 – Čím väčšie, tým lepšie?

Tvrdíte, že najväčší je aj najlepší? Potom si určite vyberte verziu Instax Wide 300, ktorá bude do bodky spĺňať vaše potreby. Tento prístroj je v porovnaní s ostatnými Instaxmi skutočne oveľa väčší, ale ako naznačuje jeho názov, je predovšetkým širší. To je výhoda, ak chcete, aby vaše fotografie boli pekné a široké, ako sú najbežnejšie.

Skôr ako sa rozhodnete pre fotoaparát Instax Wide 300, dôkladne zvážte, ako chcete s fotoaparátom zaobchádzať. Jeho veľkosť sa nedá označiť za kompaktnú, a preto je tento typ fotoaparátu Instax vhodný najmä vtedy, keď chcete urobiť veľa fotografií na jednom mieste. Teda ak hľadáte vhodný polaroid na svadbu alebo inú párty.

Aké sú výhody fotoaparátu Instax Wide 300?

Tu je odpoveď naozaj jednoduchá. Hlavnou výhodou je skrátka veľkosť vytlačenej fotografie. Ak ju porovnáte s obrázkom, ktorý pre vás vytvorí verzia Mini, zistíte, že fotografia zo širokej verzie je dvakrát väčšia. A to na šírku. Načo je to dobré? Ak chcete napríklad zhotovovať panoramatické fotografie alebo ak chcete s týmto analógom fotografovať väčšie skupiny ľudí. Na takto veľkú fotografiu nie je problém poskladať až 10 ľudí vedľa seba, aby boli všetci na fotografii ľahko rozpoznateľní. Jednoducho na skupinové fotografie je ideálna široká verzie.

Veľkosť fotoaparátu a fotografie

Na začiatku sme spomenuli, že fotoaparát Instax Wide 300 nie je žiadna hračka, ale čo to presne znamená? Ak sa preň rozhodnete, pripravte sa na fotoaparát s výškou 11,7 cm, šírkou takmer Z18 cm a hĺbkou 9,5 cm. S takýmto fotoaparátom nemôžete očakávať, že si ho budete chcieť vziať na jednodňový výlet. V takom prípade si ho vložte do batohu a vyrazte!

Ak sa preň rozhodnete, najväčšou odmenou vám bude veľkosť zhotovených fotografií. Sú vytlačené na papier s rozmermi 108 × 86 milimetrov a samotná fotografia má rozmery 99 × 62 milimetrov. Ak nimi chcete naplniť fotoalbum, môžu si ich prezerať aj vaši starí rodičia bez okuliarov! A to stojí za to!

Prenájom fotoaparátu Instax Wide 300

Ak sa vám tento prístroj páči, môžete si ho od nás bezplatne prenajať, rovnako ako aj všetkých jeho menších súrodencov. Budeme vám účtovať len fotografie, ktoré urobíte na širokom formáte, každá fotografia vás bude stáť 32 Kč a minimálna suma, ktorú vám budeme účtovať, je vždy 60 fotografií. Prenajmete si ho?