Boho štýl: Majte kreatívnu svadbu

Márne blúdite po internete a hľadáte inšpirácie na svoj svadobný deň? V posledných rokoch sa stretávame čoraz častejšie s tzv. bohémskym štýlom svadby (skrátene „boho“). Medzi charakteristické črty tohto štýlu patrí pestrosť, originalita, slobodomyseľnosť. Je boho štýl presne to, čo hľadáte? Čítajte ďalej!

Čím je charakteristický boho štýl

Boho štýl sa zrodil už v 19. storočí z francúzskej generácie voľnomyšlienkarov. Ak by sme sa ho snažili lepšie vystihnúť a popísať, mohla by to byť akási kombinácia hippies a gypsy, s prvkami etno štýlu. Podstatou je spätosť s prírodou. Preto sú aj dekorácie na takejto svadbe volené z prírodných materiálov, všetko v jemných pastelových farbách.

Tento štýl sa najviac hodí k ľuďom, ktorí sa neboja byť iní, jedineční a nespútaní.

Kde nájsť vhodné miesto?

V srdci prírody, s využitím maximálneho množstva prírodných prvkov. Miesto konania svadby by malo odrážať vašu osobnosť a nechať vyniknúť prirodzenosť. Ak plánujete svadbu v exteriéri, vopred na to upozornite hostí a myslite aj na možné nepredvídateľné výkyvy počasia.

boho štýl

Aký zvoliť outfit pro boho štýl?

Svadobné šaty v boho štýle sa vyznačujú jednoduchosťou, vzdušnosťou a predovšetkým, prírodnými materiálmi. Nečakajte žiadne vrstvené široké sukne, spodničky, sťahujúce korzety. Vyzdvihnite svoju ženskosť, nežnosť a jemnosť. Zahoďte nepohodlné topánky na vysokých opätkoch, obujte si pohodlné sandále.

K tomuto všetkému by mala korešpondovať aj vizáž nevesty. Líčenie zvoľte prirodzené, bez výrazných očných tieňov a rúžov. Účes by mal byť jednoduchý a vzdušný. Ideálne sú rozpustené vlasy ozdobené kvetmi, vrkoč s malými ozdobnými sponkami alebo čelenka z prírodných materiálov.

Ženích nemusí mať nevyhnutne na sebe oblek a kravatu. Ako alternatívu môže zvoliť vzdušnú košeľu a ľanové nohavice. Ak sa koná svadba v lete, sú dovolené aj ležérne vyhrnuté rukávy. Topánky môže nechať bokom a vyskúšať si to naboso.

Hovorí sa, že čo nie je zakázané, je dovolené. No a na bohémskej svadbe je dovolené takmer všetko!

Ako vyzerá svadobná kytica?

Povieme to jednoducho. Svadobná kytica by mala byť v súlade s ostatnými dekoráciami. Takže vyberajte opäť prírodné materiály, lúčne kvety, obilné klasy a bylinky. Všetko, čo máte radi a čo vyjadruje vašu osobnosť. Skúste si svadobnú kyticu pripraviť sami!

Ostatné dekorácie pre boho štýl

Opäť sa budeme držať základného pravidla každej boho svadby: Prvoradá je spätosť s prírodou. Nešetrite so živými kvetmi, zvyšok dotvorte obilnými klasmi, vetvičkami, ovocím. Ako sme už mnohokrát spomenuli, základ sú prírodné materiály. Myslite na to, že prírodné dekorácie by mali v priestore výrazne prevládať. Čo keby ste vytvorili menovky z dreva alebo kamienkov? Nezdá sa vám to ako výborný a originálny nápad?

Celkovú atmosféru svadby dotvoria sviečky, svetelné reťaze, farebné žiarovky, lampáše a rôzne nápisy.

Torta je tiež jednoduchá, jemne zdobená, ideálne ovocím a živými kvetmi.

Každý pravý bohém miluje svoj život, prírodu, je nespútaný, slobodný a verí v silu lásky. Ak to cítite s vaším partnerom rovnako, tento typ svadby bude pre vás jasná voľba!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *