Svadobné pierka s myrtou – tradičný doplnok

Možno si teraz hovoríte, na čo je svadobné pierko? Na prvé počutie to môže znieť ako niečo, s čím ste sa doposiaľ nestretli, ale opak je pravdou a sme si celkom istí, že ste o tejto malej svadobnej drobnôstke už počuli. Mnohí z vás ste sa s ňou iste už stretli, pretože zdobia každého svadobčana. A svadobné pierka s myrtou alebo krušpánom sú na svadbách najtypickejšie.

Myrta a symbolika

Myrta predstavuje symbol spokojnosti, šťastia, lásky a plodnosti. Už v antických dobách starovekého Ríma a Grécka zdobila táto rastlinka hlavu nevesty a ženícha v podobe krásneho venca, keď symbolizovala mladosť a krásu. Myrta sa tiež môže použiť na ostatnú kvetinovú výzdobu, ktorú môžete použiť aj na slávobrány. Pierka sa nosia na oblečení a sú tvorené mašličkou alebo kvetinou.

Využite zákonné voľno na svadbua výväzky (ozdoby) si sami pripravte!

Rastlinka myrta neodmysliteľne patrí na chlopňu ženíchovho saka a svadobčanov, bez nej si väčšina z nás svadbu ani nedokáže predstaviť. Je to jedna z krásnych tradícií, ktoré svadobčanov zdobia a ktoré sa zachovali až do súčasnosti. Pripína sa na ľavú stranu slobodným. Vydatým či ženatým sa zapínala na stranu pravú a vďaka tomuto označeniu sa slobodní mohli lepšie a ľahšie zoznámiť.

Výzdobu svadobných stolov môžete ladiť do rovnakých farieb ako svadobné pierka

Svadobné pierka s myrtou alebo bez?

V dnešnej dobe nájdeme na internete nespočetné množstvo doplnkov a materiálov na vytvorenie úchvatného svadobného pierka. Na zdobenie sa často používajú látkové kvety, perličky, filtrové doplnky a lesklé trblietajúce sa kamienky. Okrem zdobenia a použitých materiálov môžeme vyberať aj z veľkého spektra farieb od jednoduchého bieleho prevedenia cez strieborné či zlaté mašličky až po jednoduché vzory.

Pierka sú často neoddeliteľnou súčasťou svadobného oblečenia.

Svadobné pierka môžu mať rôznorodú podobu a nemusí ísť len o mašličky. Stretnúť sa môžeme napríklad s ozdobnou brošňou, ktorá sa hodí najmä pre svedkov a rodičov, aby sa odlíšili od ostatných svadobčanov.

Ak si na ne trúfnete sami, mohol by sa vám hodiť návod na výrobu svadobných pierok.

Pierko pre ženícha

Pierku pre ženícha sa hovorí aj korsáž. Táto ozdoba na ženíchovom saku by mala predovšetkým farebne ladiť s nevestinou kyticou, keď sa vyberá jeden kvet, ktorý je v jej kytici dominantný. Podľa svadobných tradícií a zvykov táto korsáž symbolizuje harmóniu, lásku a prepojenie páru.

Svadobné pierka môžete zladiť aj s dekoráciou, ktorú použije nevesta pre svoj svadobný účes!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *