Zoznam vecí na svadbu

Naplánovať svadbu presne podľa svojich predstáv si žiada veľa času, avšak tento deň by mal byť jedinečný a dokonalý. Je preto dobré vytvoriť si zoznam vecí na svadbu, na ktoré by ste určite nemali zabudnúť. Vďaka tomu môžete postupovať krok po kroku, takže nič nevynecháte. Aký je zoznam vecí na svadbu?

Zoznam toho, čo zariadiť najskôr?

Ak máte vybrané miesto, kde chcete, aby sa svadba konala, prvým krokom by mala byť rezervácia termínu svadby. Obľúbené miesta sú totiž často obsadené na dlhý čas dopredu, takže by ste nemali otáľať. Prípadne zariaďte aj prenájom miesta na následnú hostinu. S predstihom by ste si mali tiež vybrať fotografa, v období svadieb sa termíny veľmi rýchlo plnia. Ak túžite aj po originálnom odvoze na miesto konania svadby, vyberte si požičovňu svadobných áut a dohodnite sa na detailoch.

Zoznam na svadobný obrad

Len čo máte vybraný termín aj miesto, je načase posunúť sa v plánovaní ďalej.

  • Veľmi dôležitou súčasťou svadobného dňa sú svadobné sľuby.
  • Na internete nájdete množstvo rôznych vzorov, avšak najlepším riešením je napísať si vlastný sľub, aby bol osobitý a originálny.
  • Okrem toho by ste mali plánovať aj štýl výzdoby.
  • Na svadobnom obrade tiež nemôže chýbať slavobrána.
  •  

Zariadiť si ju môžete sami alebo si na pomoc prizvať svadobnú agentúru, ktorá sa o všetko postará k vašej spokojnosti. Nezabudnite ani na zasadací poriadok pre hostí. Je dobré pripraviť si ho vopred, aby ste sa potom na mieste nemuseli stresovať s usadzovaním hostí. Samozrejmosťou by potom mal byť aj kvet pre nevestu, ďalej myrta, ktorá je typickým doplnkom svadobčanov.

Svadobná hostina

Na svadobnú hostinu treba pripraviť rôzne druhy občerstvenia. Chýbať by, samozrejme, nemala svadobná torta a hlavné menu, či už ide o obed, alebo večeru. Ďalej je však dobré pripraviť aj raut a rôzne slané i sladké pochutiny. K hostine patria aj nápoje, premyslite teda, čo všetko chcete mať na svojej svadbe.

Vyberajte alko aj nealko, prípadne ak hostia majú špeciálne priania, môžu si priniesť fľašu niečoho dobrého, čo sami pijú. Na hlavné menu dňa je dobré pripraviť si aj časový harmonogram, aby všetci mali prehľad, kedy sa čo chystá. So svadobnou hostinou môžete spojiť aj rôzne druhy zábavy, výber už záleží len na vás.

Starosť o deti a zvieratá

Ak viete, že si hostia so sebou privedú deti alebo napríklad zvieratá, je dobré mať pripravené aj riešenie, kto sa o ne bude starať.

  • Pre deti je vhodné pripraviť detský kútik, kde budú mať priestor na vyžitie.
  • Pre najmenších totiž svadba nie je práve zábavnou akciou, je preto dobré, aby sa mali kde zabaviť.
  • Prípadne si môžete tiež najať pestúnku, ktorá bude na deti dávať pozor, aby sa všetci hostia mohli spoločne baviť.

V prípade, že si hostia privedú na svadbu psa, pravdepodobne ho aj sami budú strážiť. Avšak môžete napríklad usporiadať akciu v rámci zábavy, keď sa ostatní hostia tiež zoznámia so zvieratami. Nemusí ísť len o psy, ale napríklad aj kone. Záleží však na vás, či chcete zvieratá nejakým spôsobom zakomponovať do zábavy. V prípade, ak viete, že na svadbe psy budú, je dobré pripraviť im misky na vodu.

Naplánovať svadbu nie je vôbec jednoduché, preto rozhodne na to neostávajte sami. Pozvite si rodinu či napríklad špecialistov, ktorí majú s organizovaním svadieb skúsenosti, a teda zoznam vecí na svadbu pomôžu splniť do poslednej bodky. Vďaka tomu budete mať istotu, že je zariadené všetko potrebné, a tak sa vyhnete i prípadným komplikáciám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *