Svadobná manikúra: Ako na perfektné nechty?

Pri svadbe je veľká pozornosť venovaná aj mejkapu a účesu nevesty. Zabúdať by sme však nemali ani na detaily – svadobná manikúra. Krásne nechty môžu doviesť vašu vizáž k dokonalosti. Ponúka sa pritom niekoľko otázok, na základe ktorých získate perfektnú svadobnú manikúru.

Svadobná manikúra – výber farby

Lak na nechty v neutrálnej farbe vyzerá na každej neveste skvele, ponúka čistý a elegantný vzhľad a neodvádza pozornosť od vašej kytice či prsteňa. Vyberať môžete z nude či ružovkastých tónov. Pri výbere dokonalého odtieňa treba zvážiť aj podtón vašej pleti. Niektoré farby totiž pleť rozjasnia, zatiaľ čo iné ju robia skôr vyblednutú a nenápadnú. Studené tóny pleti sú typicky svetlé a majú modré alebo ružové podtóny. Skvele k nim ladia ružové neutrálne odtiene.

Oproti tomu teplejšie odtiene pleti majú často žlté a olivové podtóny – pristanú im neutrálne odtiene do broskyňovej, žltej až zlatej farby.

Gélové nechty

Na svadbu je dobré zvážiť gélové nechty. Tie vám urobí profesionálka. Výhodou je, že sú gélové nechty odolnejšie a vydržia krásne zhruba dva týždne. Nemusíte sa tak stresovať, že by sa lak niekde odlúpol či odrel. Gélové nechty oceníte najmä, ak sú vaše prirodzené nechty slabé.

Pokiaľ sa vám myšlienka gélových nechtov nepáči, môžete zvoliť aspoň gélový lak. Ten je odolnejší ako bežné laky na nechty. Nehrozí tak odlúpnutie a poškodenie farby. Aplikácia je navyše jednoduchá a rýchla.

Dĺžka nechtov

Je dôležité, aby ste sa cítili komfortne. Dĺžku nechtov preto voľte najmä podľa toho, čo je vám príjemné. Pokiaľ sa rozhodnete nechať si nechty predĺžiť pred svadbou, pravdepodobne sa budete cítiť nemotorne. Zamerajte sa preto skôr na strednú dĺžku nechtov, ideálne v mandľovom tvare. Sú elegantné, nenápadné a pritom opticky predĺžia prsty.

Kratšie nechtové lôžka vyzerajú lepšie s kratšími nechtami s menej zaoblenou špičkou. Pri dlhších nechtových lôžkach môžete vyberať z mnohých rôznych tvarov, skvele totiž vyzerajú v podstate všetky so zaoblenou či oválnou špičkou.

Zdobené nechty ako svadobná manikúra

Pokiaľ sa rozhodujete pre nejaké zdobenie nechtov, snažte sa voliť jemný a nerušivý motív. Môže ísť napríklad o ombré alebo klasickú francúzsku manikúru. Pokiaľ volíte farby, držte sa skôr nude a pastelových odtieňov. Francúzsku manikúru je možné ozvláštniť – drobnými detailmi na béžovom základe. Vždy však pamätajte na to, že menej je viac. Zdobenie by malo zostať decentné.

Klasický lak

Gélové nechty či gélový lak, samozrejme, nie sú nutnosťou. Ak však zvolíte obyčajný lak na nechty, je dôležité snažiť sa predísť prípadnému odlupovaniu laku. Je potrebné nechty dobre pripraviť. Pri lakovaní nechtov sa uistite, že sú čisté a bez mastnoty. Utrite ich alkoholom či odlakovačom. Vezmite pilník a upravte tvar nechtov. Dajte pozor na to, aby hrany nechtov boli čisté a starostlivo zaoblené.

Náš tip: Lak nanášajte skôr v tenkých vrstvách a vyhnite sa preťahovaniu mimo nechtového lôžka – tým predídete odlupovaniu laku.

Výber manikúry záleží iba na vás. Vždy sa snažte vyberať tak, aby ste sa cítili dobre. Práve to je totiž veľmi dôležité. Nezabudnite sa ani starať o svoje ruky – okrem krásnej manikúry sú dôležité aj hydratované a ošetrované ruky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *