Pokladnička pre novomanželov – naplníte ju?

Všeobecne sú peniaze ako darček trochu citlivá téma a nie vždy sú vhodným darom. Svadba je ale rozhodne výnimkou. Jej organizácia je nákladná a aj keď v dnešnej dobe obvykle partneri spolu žijú už dlho pred svadbou. Stále sa však pri ich obdarovávaní z úcty k tradícii myslí aj na zariaďovanie spoločnej domácnosti, ktoré so sebou nesie ďalšie nemalé náklady. Bude vaša pokladnička pre novomanželov plná? A na čo si dať pozor?

Prečo a ako darovať peniaze?

Peniaze sú teda úplne vhodným a veľmi obľúbeným darom pre novomanželov, ktorý ich spoľahlivo poteší. Ako darujúci nemusíte zložito premýšľať, čo by mohli potrebovať, a prevaha finančných darov zaistí, že si po svadbe budú môcť zaobstarať presne to, čo im chýba. Novomanželia potom nebudú musieť mať rozpaky nad desiatimi podobnými súpravami koreničiek či nad záplavou riadu, ktorý sa im nezmestí do kuchyne…

Viete, že v ázijských krajinách novomanželia nahlas oznamujú, aký finančný dar a od koho dostali?

Koniec koncov čoraz viac snúbencov v pozvánke na svadbu jemne naznačuje, že uprednostňujú finančné dary. Ako ich ale odovzdávať čo najvkusnejšie? To môže ľahko vyriešiť pokladnička pre novomanželov. Krásna svadobná pokladnička je elegantná a praktická. Novomanželia nemusia otvárať desiatky obálok a nehrozí, že sa nejaké vtipne zabalené peniaze vo svadobnom zmätku stratia.

Pokladnička pre novomanželov – ako na to?

Pokladničku pre novomanželov si môžu snúbenci sami vyrobiť alebo tým poveriť svojich svedkov. Alebo si kúpiť už hotovú. Ponuka je široká – či už v rôznych obchodoch so svadobnými potrebami, alebo, samozrejme, na internete. Je na ňu možné tiež nechať uviesť mená novomanželov a dátum svadby. Keď je naozaj krásna, často sa svadobná pokladnička stáva milým spomienkovým predmetom.

Dobrým pomocníkom pri výbere môže byť aj svadobná tombola

Svadobná pokladnička sa umiestňuje na dobre viditeľné miesto. Svedok ženícha by tiež mal svadobčanov na ňu upozorniť, prípadne zvoliť ešte aktívnejší prístup a svadobných hostí s ňou obísť. Samozrejme, že s citom a diplomaciou. Dáva svadobčanom možnosť prispieť na šťastný život zamilovaného páru.

Praktické aspekty pokladničky pre novomanželov

Do pokladničky je možné vkladať nielen samostatnú hotovosť, ale aj obálky s osobným prianím alebo napríklad rôzne vouchery. Pri jej výbere (alebo vytváraní) tak myslite na to, aby mala dostatočne veľký otvor. Aj celkové rozmery sú dôležité. Samozrejme, že je žiaduce, aby sa do pokladničky pohodlne zmestili všetky „papierové“ dary, ale súčasne asi nechcete pôsobiť, že máte prehnané očakávania. Mala by teda byť rozhodne väčšia ako napríklad čajová škatuľka, ale škatuľu od vysávača určite nepoužívajte.

Zistite, ako hľadať lacné miesta na svadbu, aby vás obsah pokladničky nemusel trápiť!

Pokiaľ ide o vzhľad pokladničky, je vhodné ju ladiť do celkového dizajnu svadobnej výzdoby. Ale inak sa fantázii medze nekladú. Môžete pokojne zvoliť aj nejakú humornú podobu, napríklad pokladničku v tvare prasiatka alebo svoju pokladničku ozdobiť nejakým vtipným textom.

Na záver drobná rada pre novomanželov, ktorá sa síce zdá samozrejmosťou, ale v zhone a rozrušení (najmä v neskorších hodinách aj pod vplyvom „spoločenskej únavy“) je možné na tento dôležitý fakt zabudnúť: Nezabudnite svadobčanom poďakovať. Ako za ich dary, tak aj – a to predovšetkým – za to, že prišli a oslávili s vami vykročenie na spoločnú cestu životom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *