Netradičné miesta na svadbu – Kde to bude mať šmrnc?

Jedným z prvých krokov pri plánovaní svadby je miesto konania. Tradične svadby bývajú na zámkoch a hradoch. Možno ale premýšľate o kreatívnejšom priestore takisto, ako čím ďalej, tým viac párov za posledné roky. Často si páry vymýšľajú priestory také, ktoré sa väčšmi spájajú s ich záľubami a koníčkami. Pozrite sa na netradičné miesta na svadbu, kde by sa mohla odohrávať aj vaša svadba.

Telocvičňa

Ste obaja milovníci športu a v posilňovni trávite niekoľko dní v týždni? Alebo ste sa dokonca zoznámili v telocvični? Tak prečo tam aj nemať svadbu. Veľké telocvične budú náročnejšie na vyzdobenie, ale pomocou girlánd, svetielok, balónikov a ďalších dekorácií urobíte z „iba“ telocvične nádherný svadobný priestor. Stále častejšie sa tiež objavujú posilňovne v starých budovách, kde často dýcha industriálny duch alebo napríklad tehlové múry. Tieto priestory môžu vyzerať skvele.

Kemp ako najoblúbenějšia miesta na svadbu

Zoznámili ste sa v tábore? Alebo len máte obaja veľmi kladný vzťah ku kempovaniu a je to vlastne váš životný štýl? Nech je to akokoľvek, kemp je úžasné miesto na svadbu. V letných mesiacoch, keď je vonku krásne a teplo, si to veľmi užijete. Urobiť z kempu romantické miesto vhodné na svadbu ide samo. Príroda urobí svoje čaro a keď pridáte svadobné dekorácie a svetielka, tak to bude vyzerať skutočne úžasne. Zároveň by sa tu aj veľmi hodili svietiace písmená. Môžete vziať dve podľa začiatočných písmen mien novomanželov.

Aké ďalšie miesta na svadbu v prírode pripadajú do úvahy?

Ďalšou možnosťou, kde môžete ešte kemp využiť, je spojiť samotnú svadbu so svadobnou cestou. Pokiaľ chcete malú svadbu len vo dvojici, je to možno ideálna voľba, stačí si prenajať obytné auto a môžete vyraziť.

AirBnb

Možno ste prekvapení, pretože o AirBnb ste počuli len v spojitosti s ubytovaním pri cestovaní. AirBnb ponúka množstvo nádherných domov a bytov a dokonca mnoho z nich vyložene ponúka svoje priestory na konanie osláv a svadieb. Na AirBnb môžete tiež nájsť prakticky čokoľvek, čiže od prenájmu strešných apartmánov v centre miest až po veľké drevené zruby na miestach, kde nestretnete živú dušu. A aj keď sú ceny niektorých nehnuteľností na bežný výlet často vysoké, pri organizovaní svadby sa to dá prežiť.

Náš tip: Nebojte sa hľadať aj v ponuke AirBnb. Môžete nájsť naozaj krásne a neobvyklé miesta, navyše oproti klasickým svadobným miestam za super cenu.

Divadlo je super ako netradičné miesta na svadbu

Divadlá sú úchvatné priestory a mať svadbu na javisku? To je jednoducho nádhera! Divadelné priestory sú veľkolepé a dýcha z nich história. Keď sa ešte priestory vyzdobia svetielkami a ďalšími svadobnými dekoráciami, bude to vyzerať úplne fantasticky. Svadba v divadle môže byť tiež tematicky ladená. Väčšina divadelných hier je o láske, preto rozhodne inšpiráciu nájdete ľahko.

Náš tip: Divadiel je na Slovensku naozaj veľa, od obrovských až po malé divadielka. Určite ich zástupcovia či majitelia budú radi, ak sa rozhodnete mať svadbu u nich…

Planetárium

Samotné planetárium vytvorí kúzelnú atmosféru počas vášho obradu. Ani nie je potrebná veľká výzdoba, stačí pár svadobných dekorácií a je všetko hotové. Ak ste obdivovatelia hviezd a planét, možno je to vhodné miesto práve pre vás. Navyše pokiaľ budete chcieť peknú spomienku zo svadby, môžete si v planetáriu nechať zvečniť polohu hviezd v okamihu vašej svadby a nechať si vyrobiť obraz hviezdnej oblohy ako spomienku.

Svadba v Prahe? Na netradičné miesta nie je problém naraziť!

Továreň

Medzi ďalšie netradičné miesta na svadbu určite patria industriálne haly a výrobne. Aj keď môžete najprv namietať, že výrobné haly, stroje a podobné kulisy sa k svadbe vôbec nehodia, opak môže byť pravdou. Staré továrne sú často veľmi zaujímavé a ich vnútorný priestor je často veľkolepý.

Miesta na svadbu: Knižnica

Ste obaja knihomoli a bez nejakej knihy poruke sa nepohnete ani na krok? A čo tak mať svoj veľkolepý deň v knižnici? Priestory knižníc sú veľkolepé, elegantné a historické. Pokiaľ ide o výzdobu knižnice, tak tu to bude o čosi komplikovanejšie, pretože často sa tu nachádzajú staré a krehké knihy. Na druhej strane tie budú pravdepodobne tou najkrajšou dekoráciou, pokiaľ sú knihy vašou najväčšou vášňou.

Letisko

Ste obaja cestovatelia telom i dušou? A čo tak usporiadať svoju svadbu na letisku? Lietadlá sú navyše úplne úžasnou kulisou. Kráčať po runwayi zo svojou polovičkou a povedať si tak svoje ÁNO? Pokiaľ nájdete malé letisko, tak to určite nebude problém. A ak ste odvážni a budete chcieť svadbu naozaj vo veľkom štýle, môže nevesta alebo ženích zoskočiť na samotný obrad padákom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *