Fotokútik: Chcete si ho prenajať na svadbu? Poďte do toho!

Nejedná o žiadnu novinku, ktorá by prišla na trh v tomto roku. Fotokútik je zárukou skvelej zábavy na vašej svadbe, alebo hoci aj na firemnom večierku. Na internete nájdete desiatky postupov, ako si vytvoriť vlastný fotokútik. Čo doňho priniesť, aké ceduľky pripraviť, ktoré pozadie ukáže najlepšie na fotkách. Je to síce pomerne lacné riešenie, ale časovo náročné.

Ak máte všetko, len nie čas, môžete si takýto fotokútik prenajať. A myslíme, že svoje rozhodnutie neoľutujete.

Vlastnými silami, alebo necháte fotokútik na profíkov?

Pri rozhodovaní sa, či si poradiť so stavbou fotokútika svojpomocne alebo zveriť túto úlohu profesionálom, je dôležité uvedomiť si, na akú príležitosť bude určený. Plánujete veľkú svadbu s viac ako 5O-timi hosťami? Pri menšej rodinnej oslave si zrejme vystačíte s vlastnoručne vyrobeným fotokútikom a zopár rekvizitami. Fotky môže robiť vždy niekto iný, a tak sa postupne všetci vystriedate. Všetky rekvizity nájdete doma a v konečnom dôsledku vás to nebude nič stáť. Jedinou položkou do rozpočtu bude polaroid a náhradné filmy.

Veľká svadba je však niečo celkom iné. Keďže je to pre ľudí veľmi atraktívna a obľúbená súčasť rôznych akcií, dá sa predpokladať, že fotokútik bude počas celého večera plne obsadený. Vtedy je dobré, aby ho niekto obsluhoval, usmerňoval hostí, pomáhal im s výberom vhodných rekvizít. Pri profesionálne obsluhovaných fotokútikoch si dokonca môžete vybrať počet kópií z jednotlivých fotografií. Zatiaľ čo pri takom použití domáceho Instaxu to možné nie je. Podľa charakteru plánovanej akcie a jej rozsahu by ste jednoznačne mali zvážiť aj možnosť prenájmu.

Čakajú vás profesionálne fotografie

Fotokútik ukrýva v sebe profesionálny fotoaparát, ktorý vám vytvorí dokonalé fotografie. Navyše, o obsluhu sa bude počas celého večera starať skúsený personál. Ten vám s radosťou poradí so všetkými otázkami, poskytne aj prípadné rady ohľadom fotenia. Jeho úlohou bude taktiež zabezpečiť kompletnú technickú podporu a vyriešiť akýkoľvek vzniknutý problém.

Nemusíte sa ale obávať žiadnych komplikácii. Obsluha je veľmi jednoduchá. Aj samotná inštalácia je veľmi rýchla. Personál začína s prípravou zhruba 30-60 minút pred začiatkom fotenia. Vám stačí len vybrať si vhodné rekvizity, ceduľky, a užiť si kopec zábavy!

Čo môžem očakávať od prenájmu fotokútika?

Po dlhých úvahách ste sa predsa len rozhodli ísť do prenájmu fotokútika? Čo ale dostanete za svoje peniaze? Vždy si dopredu overte, čo všetko zahŕňa prenájom, a čo v cene nie je zahrnuté. Väčšina poskytovateľov má veľmi podobné základné ponuky. Väčšie rozdiely spozorujete až pri doplnkových službách. Počas vášho prieskumu jednotlivých firiem môžete naraziť na názvy ako fotobox, fotobúdka, dokonca aj fotobedňa. Názvy sa síce líšia, ale princíp je rovnaký.

Čo obsahuje základná fotokútik ponuka?

Tieto položky môžete najčastejšie nájsť v základnej ponuke:

  • Doprava na/z miesta konania,
  • 3 hodiny fotografovania,
  • neobmedzená tlač fotografií,
  • ceduľky do fotokútika.

Toto by sme mohli nazvať základnou ponukou. Nevylučujeme menšie obmeny naprieč jednotlivými poskytovateľmi, ale vo veľkej väčšine prípadov ide naozaj o akýsi štartovací balíček.

Doplnkové služby

Ponuka doplnkových služieb sa líši u každého poskytovateľa. Každá firma ponúka niečo iné. Najčastejšie nájdete v ponuke doplnkových služieb rôzne rekvizity. Vďaka nim vznikajú ešte kreatívnejšie a zábavnejšie fotografie. Priplatíte si zrejme aj za špeciálne pozadie. To sa zíde v prípade, že nedisponujete žiadnou zaujímavou tehlovou stenou, slávobránou, alebo iným netradičným pozadím na mieste konania vašej akcie.

Biela stena predsa len nepôsobí veľmi esteticky. Niektoré z firiem ponúkajú aj možnosť vytvorenia si vlastného pozadia na mieru. Často nájdete v ponuke aj vytvorenie si vlastného štítku na fotografie. Doň môžete uviesť napríklad dátum a miesto konania akcie, pridať logo firmy, alebo v prípade svadby uviesť mená novomanželov. Poslednou položkou, ktorú by ste mohli nájsť v doplnkových službách, je platba za extra čas.

Čím dlhšie budete mať fotokútik na vašej akcii, tým bude zrejme cena za hodinu prenájmu nižšia. Prevažnú časť sumy za prenájom väčšinou tvorí doprava a inštalácia kútika. Extra čas strávený na akcii už zvykne tvoriť len zlomok celkovej sumy.

Náš tip: Vyhraďte si čas a porovnajte si jednotlivé ponuky. Zamerajte sa na základné aj doplnkové služby.

Zopár praktických informácií

Umiestnenie fotokútika necháme na vás. Je možné umiestniť ho ako do interiéru, tak aj do exteriéru. V prípade, že ho umiestnite von, je potrebné dopredu myslieť na možné zmeny počasia, a v prípade dažďa na ochranu fotokútika. Chrániť by ste ho mali aj pred ostrým slnkom. Nehovoriac o tom, že ostré slnko môže naozaj pokaziť vaše fotografie.

  1. Pre pohodlnú prevádzku fotokútika by ste preň mali vyčleniť priestor aspoň 4x4m.
  2. Dostupná by mala byť aj štandardná, 220 V zásuvka.
  3. Wi-Fi pripojenie by malo byť tiež samozrejmosťou. Vďaka nemu si môžete hotové fotografie poslať priamo do vašich smartfónov.
  4. Rekvizity potrebné k dotvoreniu fotografií umiestnite na stôl, prípadne do krabíc.

Aká bude suma za prenajatý fotokútik?

Nemáte ani poňatia, koľko by taký prenájom mohol ukrojiť z vášho rozpočtu? Prenájom fotokútika sa pohybuje najčastejšie v sumách okolo 400 EUR. Za túto sumu dostanete všetko, čo sme popísali vyššie ako základnú ponuku. Doplnkové služby samozrejme celý rozpočet navýšia. Za svoje peniaze ale môžete očakávať profesionálny prístup a neobmedzené množstvo fotiek, ktoré budú nielen vašou spomienkou, ale aj spomienkou pre vašich hostí.

Fotokútik sa postará o kvalitné fotografie z vašej svadby, firemného večierku, rodinnej oslavy alebo inej akcie. A to všetko bez toho, aby ste sa oň počas večera museli akokoľvek starať. Prinesie so sebou kopec zábavy, vtipných momentov a čo je najdôležitejšie, nezabudnuteľných spomienok. Neváhajte preto dlho s jeho rezerváciou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *