Lesná svadba: Ako ju pripraviť?

Svadba je veľká udalosť, ktorá si žiada množstvo zariaďovania. Ak sa rozhodnete usporiadať ju vonku, konkrétne v lese, treba vopred vedieť, čo všetko bude potrebné zariadiť. Ak sa však rozhodnete pre vonkajšiu svadbu, môžete sa tešiť na jedinečnú atmosféru a očarujúce prostredie. A lesná svadba bude z možných miest v exteriéri asi najromantickejšia.

Lesná svadba: Ako vybrať vhodné miesto?

Ak máte obľúbené lesné miesto, na ktorom si predstavujete svoju svadbu, treba sa pripraviť na určité zariaďovanie. Už pri výbere lokality by ste mali myslieť na to, ako sa svadobčania na dané miesto dopravia a či je vhodné na konanie takejto udalosti. Predsa len je dobré vybrať radšej rovinku obklopenú stromami ako strmé miesto plné porastu. Vďaka tomu bude zaistené pohodlie všetkých zúčastnených.

  • Len čo máte lokalitu vybranú, je potrebné dohodnúť sa s majiteľom tohto pozemku. Toho nájdete v katastri nehnuteľnosti – hneď ako získate jeho povolenie, máte napoly vyhraté.
  • Ďalej je tiež nevyhnutné objednať termín na príslušnej matrike a informovať sa, či bude oddávajúci ochotný doraziť na vami vybrané miesto. Počítajte tiež s poplatkom do 50 eur za oddanie mimo úradu.

Svadobná výzdoba

Než sa vrhnete do výzdoby, je dobré ešte miesto prispôsobiť. Ide najmä o upratovanie, ak ste vybrali známe miesto, kam bežné chodí verejnosť. Presná podoba výzdoby potom záleží len na vás. Skvelou voľbou je držať sa prírodného štýlu, najmä drevených dekorácií, ktoré splynú s okolím. Ideálna je teda napríklad brezová slavobrána. Možností je skutočne veľa, záleží tak len na vás. Na romantickú atmosféru môžete využiť aj rôzne svietniky, bezpečnejším variantom sú potom svetielka. Skvelou ozdobou sú aj kvety a iné prírodniny.

Pokiaľ sa rozhodnete prežiť svoj veľký deň v lese, je pre vás ako stvorená svadba v boho štýle!

Vhodné oblečenie

Pri svadbe vo vonkajšom prostredí je nevyhnutné počítať s tým, že komfort nebude taký, ako vo vnútorných priestoroch. Nevesta by tomu mala prispôsobiť aj svoje svadobné šaty. Skôr než honosné šaty voľte radšej jednoduché oblečenie. Oceníte to z praktického hľadiska, no okrem toho sú jemné romantické šaty vo väčšom súzvuku s okolitou prírodou.

Les sa rozhodne môže radiť medzi lacné miesta na svadbu!

Ďalej potom treba brať do úvahy podklad, po ktorom budete chodiť. V lese je pôda často mäkká, vysoké podpätky teda nie sú práve vhodnou voľbou. Pri výbere sa preto zamerajte skôr na balerínky a topánky bez vysokého podpätku. To, samozrejme, platí nielen pre nevestu, ale aj pre ostatných svadobčanov.

Striedme zariadenie lesná svadba priam vyžaduje

Výhodou lesnej svadby je navyše aj možnosť zariadiť ju aj s malým rozpočtom. Nie je totiž potrebné nakupovať bohatú výzdobu, práve okolitá príroda bude tou hlavnou okrasou.

V lese si navyše rovno môžete pripraviť aj hostinu. V prípade, že nechcete zariaďovať stoly a posedenie, predstavte si trochu netradičnú podobu hostiny, ktorou môže byť piknik.

Ak nechcete stráviť celú svadbu v lese, ideálnu atmosféru na presun ponúkajú svadobné stodoly!

Svadba v lese je jedinečná a originálna, tešiť sa môžete na romantickú atmosféru, ktorú nikde inde nezažijete. Lesná svadba je skvelou voľbou pre každého, kto miluje prírodu a netúži po klasickej honosnej svadbe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *