Únos nevesty: Ako sa zo zábavy môže stať trapas?

So svadbou je spájaných mnoho tradícií, pričom niektoré sú obľúbenejšie ako iné. Trochu netradičným zvykom je únos nevesty, s ktorým sa na svadbe rozhodne môžete stretnúť. Treba však všetko dobre naplánovať, aby sa z toho nestala skôr nešťastná skúsenosť, ktorá naruší atmosféru svadobnej zábavy.

Rôzne možnosti

Keď sa povie únos, pravdepodobne si nikto z nás nepredstaví udalosť, ktorá by mohla byť zábavná. Pokiaľ však túto tradíciu zorganizujete s citom, môže sa z nej stať zábavná vsuvka svadby. Rozhodne by však nemalo ísť o divokú snahu uniesť nevestu, cieľom je skôr zinscenovať zábavnú bodku za svadobným obradom. Ak si teda nie ste istí, či je to dobrý nápad, je dobré najskôr sa dohovoriť s nevestou či ženíchom. Bola by totiž škoda, ak by ste touto udalosťou prerušili inak kúzelnú atmosféru svadobného dňa.

Únos nevesty sa odohráva najčastejšie v podvečer, keď už na rad prichádza voľná zábava.

Jednou z možností je naplánovať nenápadný únos, keď nevesta zmizne bez toho, aby si to ženích všimol. Pokiaľ však viete, že novomanželia majú humornú povahu, možno vymyslieť aj o niečo výraznejšiu a vtipnejšiu akciu. Druhou možnosťou je totiž predviesť taký únos, keď sú mužskí únoscovia v kuklách, ktorí unesú nevestu.

Jako vykonať únos nevesty, aby ju ženích hneď nenašiel?

Často je voľbou blízky podnik, napríklad reštaurácia, kam únoscovia nevestu dovedú. Nie je dobré voliť ďaleké miesto, kam sa treba dopraviť autom, ak totiž ženích nie je abstinent, bude zložité zháňať odvoz, aby svoju nevestu našiel. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, ženíchovou povinnosťou je pri náleze nevesty zaplatiť útratu v danom lokáli.

Únos môže pekne narušiť harmonogram svadby!

Veľakrát sa však skôr pristupuje k tomu, že je nevesta schovaná iba v rovnakej budove. Snažte sa zvoliť miestnosť, kde nebude také ľahké a jednoduché ju nájsť.

Týmto spôsobom tak neprerušíte na dlhý čas chod svadobnej zábavy pre novomanželov, pretože sa čoskoro stretnú…

Zábavná tradícia alebo nie?

Tento zvyk je predsa len trochu kontroverzný, pretože sa ľahko môže zvrhnúť zo zábavnej hry na nepríjemnú komplikáciu večera. Problémom môže byť napríklad, ak si ženích vôbec nevšimne, že mu nevesta zmizla.

  • Stáť sa dokonca môže aj to, že si to síce ženích všimne, no nebude ju chcieť hľadať, pretože sa skvele baví.
  • V takom prípade môže nastať problém, keďže tento deň pokazíte neveste aj ženíchovi, čo určite nie je žiaduce.
  • Preto je potrebné byť s únosom opatrný a vedieť, či tento vtip novomanželia ocenia.

Druhým problémom môže byť, že sa ženíchovi dlho nebude dariť nevestu nájsť. Všeobecným odporúčaním je, že celý únos by mal trvať maximálne hodinu. Ak sa totiž čas hľadania predĺži, celá situácia sa stáva skôr trápnou ako zábavnou. Svadobčania totiž prišli na túto hostinu kvôli novomanželom, bola by preto škoda, keby sa mali na veľkú časť večera stratiť.

Únos nevesty – organizácia

Ak sa rozhodnete únos zrealizovať, treba sa naň dobre pripraviť. Aby všetko netrvalo príliš dlho, ženích väčšinou dostáva indície, ako a kde unesenú nevestu nájsť. Niekedy sa k indíciám musí dostať splnením rôznych úloh. Rozhodne však dajte pozor na to, aby ste nič nepodcenili. Ak sa chcete do únosu pustiť, držte sa skôr v lokalite konania svadby. Vtipným nápadom môže byť zopakovať únos nevesty na výročie svadby.

Rozhodne totiž nie je dobrý nápad sadnúť si za volant a vydávať sa na dobrodružstvo pri hľadaní stratenej nevesty.

Únos nevesty je kontroverzná tradícia, pretože existuje celý rad problémov, ktoré sa môžu objaviť. Preto sa s ňou na mnohých svadbách nestretnete. Pokiaľ však novomanželov skvele poznáte a zvládnete únos naplánovať, potom môže ísť o jednu skvelú a zábavnú časť večera. Únos nevesty by ale v žiadnom prípade nemal trvať neprimerane dlho! Na toto pravidlo určite pamätajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *