Svadobný kvíz

Svadbu máte pravdepodobne už naplánovanú do najmenších detailov, ale zamysleli ste aj na tým, ako počas večera zabaviť svadobných hostí? Svadobný program a svadobné hry sa tešia veľkej popularite a sú mimoriadne obľúbenou súčasťou každej modernej svadby. No a my sa dnes pozrieme na jednu z najobľúbenejších svadobných hier vôbec – svadobný kvíz. Ten zaručene zabaví nielen všetkých svadobčanov, ale aj samotnú nevestu so ženíchom.

O čo vlastne ide

Nebojte sa. Nečaká vás žiadna náročná aktivita. Po dlhom svadobnom dni isto oceníte, že sa konečne môžete pohodlne usadiť a jedinou vašou úlohou bude odpovedať na vopred pripravené otázky. A ako bonus, umožníte svadobčanom lepšie vás spoznať. To znie lákavo, však?

Túto hru môžete zaradiť do programu večera kedykoľvek uznáte za vhodné, že je treba spomaliť, alebo si napríklad, vydýchnuť od tancovania. Kvíz pre novomanželov by mal byť zostavený z kombinácie vtipných otázok, zaujímavostí, až po mierne pikantné otázky (tie je potrebné voliť aj vzhľadom na prítomných hostí). V každom prípade, hlavným cieľom tohto kvízu je pobaviť svadobčanov.

Ako to celé zorganizovať

Na úvod potrebujete zapojiť do tejto hry niekoho, kto bude v roli moderátora klásť zvedavé otázky. Ak máte k dispozícii svadobného koordinátora, ktorý sprevádza celým večerom, pravdepodobne sa chopí tejto úlohy on. Ak svadobného koordinátora nemáte, vyberte zo svadobčanov niekoho, kto sa nebojí rozprávať pred ľuďmi, má zmysel pre humor, dokáže improvizovať a kto dodá celému kvízu tú správnu energiu. Veríme, že niekoho takého bez problémov nájdete.

Moderátora kvízu teda máme. Už nám stačia len dve stoličky, ktoré postavíme čelami k sebe a topánky, prípadne iný symbolický predmet. No a aké sú pravidlá celej hry?

Svadobný kvíz a pravidlá

Pravidlá svadobného kvízu sú naozaj jednoduché. Ženích s nevestou sú usadení na stoličkách a keďže sú chrbtami k sebe, navzájom sa nevidia. Každý z nich si vezme do ruky jednu svoju topánku a druhú partnerovu. Topánky budú, ako sa nižšie dozviete, predstavovať odpovede na jednotlivé otázky.

V prípade, ak sa vám topánky nezdajú vhodné, popustite uzdu fantázie a vyberte predmety symbolizujúce ženské pokolenie a iné, symbolizujúce mužské pokolenie. Medzi obľúbené predmety patrí napríklad naberačka a kladivo alebo varecha a skrutkovač. Fantázii sa medze nekladú a je len na vás, aké predmety uprednostníte. Podstatné je, aby bolo jasne rozoznateľné, ktorý predmet symbolizuje nevestu, a ktorý ženícha. Ako už isto tušíte, hra bude prebiehať nasledovne: Moderátor položí otázku a novomanželia podľa uváženia odpovedajú pozdvihnutím svojej alebo partnerovej topánky (v prípade využitia iných predmetov pozdvihujú tieto). Vtip je v tom, že spravidla neexistuje žiadna správna odpoveď a cieľom tejto hry je čo najviac pobaviť svadobčanov. Nebojte sa preto, že by ste sa v odpovediach nezhodli.

Výber otázok

Otázky sa dajú zostaviť rôznymi spôsobmi. Odporúčame zvoliť také otázky, ktoré budú šité na mieru neveste a ženíchovi. Urobia tak z kvízu naozaj jedinečnú zábavu. Najväčšej obľube sa tešia zábavné kvízové otázky, ale rozhodne zabodujete aj pikantnejšími a osobnejšími otázkami. Myslite však na to, akých hostí máte na svadbe. Pozor na detských hostí, na nich nezabúdajte a otázky prispôsobte aj mladšiemu publiku. Rozhodne nevynechajte ani zopár otázok zo zákulisia svadobného obradu.

Extra tip: Urobte kvíz interaktívnejší a zapojte doň aj svadobčanov. Rozdajte im stužky dvoch farieb (napríklad ružovú a modrú) a nechajte odpovedať aj ich.

Ak sa hry zúčastňujú aj deti, rozdeľte kvíz na dve časti, jednu určenú pre deti a druhú časť s otázkami pre dospelých.

Pozrime sa spoločne na populárne otázky, ktorými sa môžete inšpirovať pri tvorbe vlastného svadobného kvízu:

 • Kto koho zbalil?
 • Koho považujete za väčšieho romantika?
 • Kto utráca viac peňazí?
 • Kto je tvrdohlavejší?
 • Kto chodí častejšie s odpadkami?
 • Kto lepšie šoféruje?
 • Koho zadok je krajší?
 • Kto si viac užije svadobnú noc?
 • Komu dlhšie trvajú prípravy, keď sa chystáte niekam von?
 • Kto objednal Instax na svadbu?

Okruh otázok je takmer neobmedzený a je len na vašej predstavivosti, akou formou bude kvíz zostavený, a aké otázky použijete. Zo skúseností vieme, že čím osobnejšie otázky, tým je kvíz zábavnejší.

Patríte medzi česko-slovenský manželský pár? Žiadny problém! Máme pripravené aj otázky pre novomanželov v češtine!

Zopár tipov na záver

Ideálny rozsah je do dvadsať otázok. Hra by mala byť rýchla a dynamická. Nechcete predsa ľudí unudiť príliš dlhým kvízom. Pokúste sa hostí zaujať hneď na začiatku a ako prvé vyberte také otázky, ktoré rozprúdia zábavu.

Aj keď by mali byť otázky vopred pripravené, môžete dať priestor na položenie otázky aj svadobčanom. Zaimprovizujte a striedajte vopred pripravené otázky s otázkami od svadobných hostí.

Náš tip: Poverte jedného z hostí zapisovaním odpovedí novomanželov. Po poslednej zodpovedanej otázke tak môžete urobiť krátke vyhodnotenie kvízu. Až tu sa uvidí, na koľkých otázkach sa ženích s nevestou zhodli a naopak, na čom ešte musia popracovať.

Svadobný kvíz je nenáročnou zábavou ako z hľadiska prípravy, tak aj z časového hľadiska. A ďalšou z výhod je, že ho môžete zaradiť do programu kedykoľvek počas večera. Nie nadarmo sa považuje za jednu z najobľúbenejších svadobných aktivít. Prajeme vám veľa zábavy a zhodných odpovedí.

2 komentáre k “Svadobný kvíz”

 1. Spätné upozornenie: Otázky pre novomanželov -

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *