Polaroid na svadbu: Zábava a spomienky!

Polaroid je označením pre instantný fotoaparát. Jeho výhodou je, že v priebehu pár sekúnd od urobenia fotografie môžete držať jej papierovú podobu v ruke. Celý proces je veľmi jednoduchý, pričom fotenie týmto fotoaparátom je výbornou zábavou. Vytvorené fotky sú naozaj originálne a vyzerajú skvele. Požičiate si polaroid na svadbu?

Originálne spomienky

Tým najčastejším dôvodom, prečo sa ľudia rozhodujú zaobstarať si polaroid na svadbu, sú práve jedinečne vyzerajúce fotografie.

 • Vďaka tomu, že sú fotografie instantné, môžete s nimi ihneď pracovať. To sa s obľubou využíva na tvorbu originálneho svadobného albumu. Každý z hostí si totiž môže vytvoriť svoju fotku.
 • Potrebovať budete aj album, do ktorého potom budete všetky fotografie lepiť.
 • Potom už stačí iba fixka.
 • Analógové fotografie sú dnes už trochu retro, ale máločo ich prekoná!

Na každú stránku totiž hostia môžu umiestniť svoju fotografiu a pripísať k nej krátky odkaz. Vďaka tomu novomanželia získajú nádhernú spomienku. V podstate ide o návštevnú knihu skombinovanú s nádherným fotoalbumom. Na jeho tvorbe sa môže podieľať skutočne každý.

Stačí hosťom zveriť do rúk polaroid a na konci dňa prelistovať vzniknutý album. Tak môžete mať všetky spomienky pohromade. Kto si polaroid na svadbu požičal, určite vám odporučí to isté.

Jedinečné fotografie

Fotografie z polaroidu sú veľmi špecifické. Ich veľkosť záleží na tom, aké rozmery instantného filmu si vyberiete. V zásade sú však menších rozmerov, pričom majú typický biely rámček. Nejde teda o bežné fotky. Avšak nepočítajte so skvelou kvalitou fotiek, polaroid je závislý od dobrých svetelných podmienok.

Je doplnený bleskom, takže sa nemusíte báť, že bez svetla by ste nemohli fotiť. Aj napriek tomu je však vzhľad instantných fotiek veľmi špecifický. Práve to im však dodáva kúzlo, vďaka ktorému sú také obľúbené. Okrem vytvárania svadobného albumu si hostia môžu hneď po vyfotení odniesť spomienku na váš svadobný deň.

Profesionálne polaroidné fotky

Ak túžite po polaroidných fotkách, ale neveríte si pri narábaní s polaroidom, môžete sa obrátiť na profesionála.

 • Ten má totiž s týmito fotoaparátmi bohaté skúsenosti, takže fotky budú jednoducho dokonalé.
 • Prípadne môžete využiť aj služby, keď fotky nalepia rovno do fotoknihy, ktorá je skvelou spomienkou.
 • Fotky si, samozrejme, môžu hostia brať domov na pamiatku.
 • K tejto službe navyše môžete využiť aj komplexné riešenie celého polaroidného fotokútika. Vy sa tak nebudete musieť starať o pozadie, rekvizity ani realizáciu fotenia, pričom sa hostia skvele zabavia.

Pokiaľ sa rozhodnete pre instax namiesto fotokútika s obsluhou, pravdepodobne tiež niečo ušetríte.

Pri fotkách, ktoré sa hneď vytlačia, oceníte predovšetkým okamihy, ktoré zachytia.

Zachytenie atmosféry

Polaroidy sa stávajú obľúbenou súčasťou svadieb. Fotografie sú pôsobivé, a to hlavne vďaka retro štýlu, ktorým sú typické. Tento romantický nádych sa na svadbu skvele hodí. Instantné fotoaparáty sú však stvorené hlavne na zachytenie atmosféry, nie významného okamihu. Preto ho neberte ako hlavný fotoaparát. Na zachytenie prvého bozku, nasadenie prstienkov a podobných významných chvíľ je oveľa praktickejší digitálny fotoaparát.

Avšak ak máte chvíľku s priateľmi, polaroid vám pomôže zachytiť spoločný čas do jedinečnej malej fotografie.

Výber vhodného miesta na polaroidný fotokútik

Analógový foťák môže mať aj svoje úskalia. Kvalita fotografií je značne závislá od dostupného svetla, takže by ste mali vyberať svetlé miesto. Instantné fotoaparáty sú síce vybavené bleskom, avšak aby fotky boli ostré, je lepšie pracovať s prirodzeným svetlom.

V prípade svadby vo vonkajších priestoroch sa teda snažte nájsť ideálne miesto, ktoré má pôsobivé pozadie a bude sa na ňom dobre fotiť.

polaroid na svadbu a fotokutik

V prípade, že sa svadba koná vo vnútorných priestoroch, nemusíte mať také starosti. Využiť totiž môžete štúdiové svetlá, takže si skvelé podmienky vytvoríte kdekoľvek. Snažte sa polaroidný fotokútik umiestniť blízko centra udalosti. Pokiaľ by bol totiž príliš vzdialený, pravdepodobne ho toľko hostí nevyužije.

Náš tip: Pri vonkajšej svadbe vopred myslite aj na počasie. Ak predpoveď hlási dážď, nachystajte radšej všetko pod prístrešok.

Fotokútik alebo terén?

Niekedy býva polaroid používaný do fotokútika. Samozrejme, že sa hodí vytvoriť na svadbe taký, ktorý bude plný rekvizít a možností na fotenie. Výhodou polaroidu však je to, že ho môžete vziať kamkoľvek. Je kompaktný a ľahký, takže sa skvele hodí na fotenie v teréne. Nie je teda dôvod obmedzovať sa iba na fotokútik. Zachytiť s ním môžete akýkoľvek moment, je skvelý na spontánne fotografie. Vďaka tomu môžete mať pamiatku na celý život.

Polaroid, fotokútik a rekvizity!

Hoci polaroidné fotky sú výrazné samy o sebe, hodí sa pripraviť aj dekorácie a rekvizity.

 • Ak ste našli vonku dokonalé miesto, ktoré sa vám páči také, aké je, nemusíte výzdobu vôbec riešiť.
 • Ak však predsa len chcete využiť dekoráciu, pozrite sa po papierových girlandách, balónikoch a ďalších drobnostiach.
 • Fotenie môže prebiehať cez deň, ale, samozrejme, aj po zotmení, hodiť sa tak môžu dekoračné svetielka!
 • Chýbať by nemali ani žartovné rekvizity, vďaka ktorým si každý môže fotku prispôsobiť. Obľúbené sú papierové fúzy, okuliare, motýliky a ďalšie dekorácie na špajdli. Dobre vyzerajú aj klobúky, parochne či rôzne vence.
fotky z polaroidu

Záleží len na vás, aké doplnky vyberiete, snažte sa ich však prispôsobiť téme svadby. Neutrálnou voľbou sú tabuľky a bubliny, na ktoré môžete napísať ľubovoľný text. Vyrobiť si ich môžete sami – ak ich potriete tabuľovou farbou, budete na ne môcť ľahko písať kriedou. Získate tak neobmedzené možnosti. Na fotkách skvele vyzerajú bubliny, pripravte preto pre hostí dostatok bublifukov.

Polaroid na svadbu je skvelá zábava!

Pri instantných fotoaparátoch sa počíta s tým, že fotografie z nich nebudú dokonale ostré a osvetlené. V tom však spočíva kúzlo – fotografia vyjde z fotoaparátu vo svojej pôvodnej podobe. Pre niekoho tak môže byť zložité vytvoriť pekné fotky, s trochou cviku to však zvládne každý. Profesionálne fotky však nechajte fotografom. Zároveň je tiež pravdepodobné, že polaroid budete potrebovať skutočne nárazovo, takže bohato stačí, keď si polaroid na svadbu zapožičiate.

Polaroid slúži hlavne na zábavu. Takýto fotoaparát sa vám totiž do rúk nedostane každý deň. Instantné fotoaparáty sú obľúbené práve preto, že nie sú dokonalé a vyšperkované. Podstatou polaroidných fotiek je práve ich nedokonalosť.

Na každý jeden fotopapier totiž pripadá jedinečný moment zachytený v danej chvíli. Práve to z týchto fotiek robí dokonalú spomienku, či už vo svadobnom albume, alebo ako jednotlivé fotky.

Pripravte nástenku

Vzhľadom na to, že z polaroidu dostanete fotky takmer ihneď, treba vymyslieť, kam ich hostia budú odkladať. Teda v prípade, že si danú fotku nechcú zobrať so sebou na pamiatku.

 • Jednoduchým a praktickým riešením je natiahnutie jutového povrázka.
 • Ak nemáte vhodné miesto, môžete ho ľahko omotať okolo kmeňa stromu.
 • Potom už len stačí pripraviť štipce.

Každý z hostí môže pripnúť fotku na povrázok, takže zostanú novomanželom ako spomienky na tento významný deň. Prípadne môžete pripraviť rovno aj fotoalbum, do ktorého svadobčania fotky nalepia. Výhodou je, že môžu pripojiť aj krátky odkaz. Ak sa rozhodnete, že si chcete polaroid na svadbu zaobstarať, neskôr to určite nebudete ľutovať. Hostia vám zaobstarajú dokonalé momentky, vďaka ktorým si budete môcť pri fotoalbume vybavovať spomienky na svadbu ešte dlho po nej.