Koľko stojí koordinácia svadby? Nechajte si s plánovaním svadby pomôcť

Koordinácia svadby je náročná a dlhodobá záležitosť, preto sa hodí mať poruke niekoho, kto vám s tým pomôže. Práve na to sú ponúkané služby svadobného koordinátora, ktorý sa za vás postará o väčšinu náležitostí svadby. Ponúk je mnoho, môžete si tak vybrať presne to, čo vám bude vyhovovať.

Uľavte si od stresu

Hoci svadobný deň má byť hlavne dňom šťastia a lásky, sprevádza ho aj mnoho stresu. Aj napriek skvelému plánovaniu sa totiž môže nájsť niečo, čo sa v priebehu dňa pokazí.

  • Aby ste to nemuseli riešiť sami, využite služby svadobného koordinátora.
  • Ide o profesionála, ktorý má so svadbami bohaté skúsenosti, nielenže vám tak pomôže s plánovaním, ale hlavne je schopný prekonať nečakané prekážky, ktoré sa môžu objaviť.

Náš tip: Ak nechcete investovať toľko peňazí do celkového plánovania svadby, hodí sa služby využiť aspoň priamo na svadobný deň.

Svadobný koordinátor môže byť zodpovedný za niekoľko rôznych vecí, samozrejme, predovšetkým za koordináciu, avšak dokáže vám poradiť s výzdobou a podobne. Postará sa o kontakty s dodávateľmi, aby všetko prebehlo hladko. Zaistí všetky potrebné drobnosti, ktoré inak zaisťujú novomanželia. Nevesta so ženíchom tak budú mať viac času pre seba v tento významný deň.

Koordinácia svadby môže byť pre niekoho prirodzená a jednoduchá vec, naopak, pre iného pekný oriešok. V každom prípade ale musíte mať vždy predstavu o harmonograme svadby, ale aj o rozpočte, počte hostí a ďalších kľúčových veciach.

koordinácia svadby
koordinácia svadby

Výber koordinátora

Vzhľadom na to, že agentúr ponúkajúcich svadobnú koordináciu je celý rad, môže byť zložité si vybrať. Ak váhate pri výbere, hľadajte hlavne referencie a skúsenosti ostatných, prípadne aj certifikáciu agentúry. Niektoré svadobné miesta dokonca majú k dispozícii vlastnú koordinátorku. Výber rozhodne nepodceňujte, treba nájsť niekoho, kto vám bude sympatický a vložíte doň všetku svoju dôveru.

Skvelý koordinátor by mal mať dostatok kontaktov na dodávateľa, aby zariadil všetko potrebné. Zároveň by sa mal orientovať v novinkách a aktuálnych trendoch. Predovšetkým však musí byť otvorený kompromisom, aby všetko bolo zariadené k vašej spokojnosti. Svadobný koordinátor nemá byť výraznou osobou, naopak, skôr splýva s davom, pričom sa hladko postará o všetko potrebné.

Koľko stojí koordinácia svadby?

Mohlo by sa zdať, že cena za svadobného koordinátora je vysoká, avšak vďaka skúsenému plánovaniu môžete vo výsledku na svadbe ešte ušetriť, zoznam vecí na svadbu totiž môže byť nekonečný. Výhodou koordinátora je, že má možnosť zaistiť zľavy u dodávateľov, môže vám prakticky poradiť, čo je najlepšou voľbou pri výbere toho, čo práve riešite. Vďaka tomu tak nebudete musieť sami hľadať vybrané služby, ktoré by vás mohli vyjsť draho.

Celková cena za koordináciu svadby sa môže veľmi líšiť, záleží hlavne na skúsenostiach daného koordinátora.

  1. Ak hľadáte iba konzultácie, pri ktorých vám poradia s plánovaním, zaplatíte za to zhruba od 80 do 150 eur.
  2. Prípadne sa hodí mať poruke niekoho, kto vám pomôže s organizáciou svadobného obradu – privíta hostí, skontroluje výzdobu a spolupracuje s oddávajúcim. Táto služba vyjde od 200 až do 500 eur, pričom koordinátor zostáva na svadbe zhruba 2 až 3 hodiny.
  3. Poslednou možnosťou je kompletná svadobná koordinácia, keď sa koordinátor postará o kompletné prípravy a bezproblémový priebeh svadby. Zbavíte sa tak všetkých starostí, aby ste si mohli užiť svoj svadobný deň. Táto služba vyjde zhruba od 700 až do 2 000 eur.

Pokiaľ budete mať koordinátora svadby, môžete využiť svoje voľno na svadbu inak, než prípravami!

Ceny sú však veľmi individuálne, preto treba dobre vyberať. Voľte iba služby, ktoré využijete, cena sa navyše odvíja aj od veľkosti a náročnosti svadby.

Avšak kompletná svadobná koordinácia je najčastejšou voľbou, pretože vám ušetrí mnoho starostí.

Služby svadobného koordinátora sú veľmi praktické a rozhodne ich oceníte. Koordinátor je totiž schopný nájsť tie najlepšie ponuky dodávateľov, pričom všetko naplánujete k vašej spokojnosti. Vyplatí sa tak do tejto služby investovať, svadobný deň je totiž jedinečný, treba si ho náležite užiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *