Hlášky do fotokútika

Tentokrát vám nepredstavíme žiadnu novinku. Fotokútik na svadbe sa totiž teší veľkej obľube už niekoľko rokov. Momentky zo svadobného večera a množstvo naozaj zábavných fotografií bude skvelou spomienkou na váš svadobný deň. Ak sa stále neviete rozhodnúť, či zriadiť na vašej svadbe fotokútik, alebo nie, pokračujte v čítaní.

Ako z obyčajných fotografií urobiť zábavu

S fotokútikom ste sa okrem svadieb mohli stretnúť na rôznych oslavách, firemných večierkoch a akciách. Základom dobrého fotokútika sú rozhodne originálne hlášky a rekvizity. S nástupom instagramu pribudli aj obľúbené hashtagy začínajúce symbolom #.

Zverili ste stavbu a prípravu fotokútika profesionálom? Môže to byť veľká výhoda a určite to neoľutujete. So svojimi skúsenosťami pre vás dozaista pripravia dokonalý fotokútik s mnohými rekvizitami a nezabudnuteľnými hláškami. Ak sa obávate, že budú jednotlivé hlášky príliš neosobné, dohodnite si s nimi možnosť prípravy niekoľkých vlastných hlášok.

Aké hlášky do fotokútika použiť?

Jednoduchá otázka, no odpoveď je o trochu zložitejšia. Veľmi totiž záleží na tom, čo máte radi, prípadne akí hostia sa zúčastňujú svadby. Nebojte sa siahnuť po známych filmových a seriálových výrokoch. Športovcom pripravte personalizované hlášky týkajúce sa ich športovej vášne. Samozrejme, nezabudnite ani na obvyklé hlášky typu: „Tím nevesty“, „Tím ženícha“. Sú to už také zaužívané vety, ktoré by nemali chýbať na žiadnej svadbe. Zapracujte ale aj na zopár kreatívnejších hláškach. Ak sa vám to bude zdať vhodné, môžete zahrnúť aj otázky pre novomanželov.

Nezabudnite na rekvizity

Okrem samotných hlášok sú neodmysliteľnou súčasťou fotokútika rekvizity. Pohľadajte doma staré rámy na obrazy, ktoré použijete ako fotorám, postavte do kúta starý bicykel, vyleštite staré lyže po dedkovi. Urobte svetelnú reťaz z fliaš alebo vytiahnite staré vianočné svetielka. Efektne vyzerajú aj žiarovkové reťaze. Vyzdobiť môžete fotokútik naozaj hocičím. Ako rekvizity pre hostí použite farebné parochne, veľké okuliare, umelé fúzy, škrabošky, staré klobúky, čiapky. Výber je len na vás a fantázii sa naozaj žiadne medze nekladú. O čo bláznivejšie rekvizity a kombinácie vzniknú, o to lepšie.

Extra tip: Ak nič zo spomínaných vecí doma nemáte, požiadajte kamarátov o pomoc. A čo takto navštíviť nejaký bazár? Tam sa dajú za pár drobných nájsť hotové poklady.

Rekvizity môžete roztriediť do niekoľkých skupín alebo ich jednoducho sústreďte na jednom mieste, aby hostia mohli predmety ľubovoľne kombinovať podľa uváženia.

Ako taký fotokútik zostaviť?

Existujú len dve možnosti. Tak, ako sme spomínali, môžete to celé prenechať profesionálom, ktorí prídu, postavia fotokútik, vyzdobia ho, prinesú rekvizity. Druhou možnosťou, finančne menej náročnou je, že si fotokútik vytvoríte vy sami. Základ, bez ktorého sa nepohnete, je fotoaparát. Keďže chcete mať fotky ihneď k dispozícii, potrebujete polaroid. Ten vám fotky vytlačí a  svadobčania vám ich môžu priamo lepiť do fotoknihy spolu s odkazom. Zostane vám tak krásna spomienka na svadbu. Polaroid nemusíte len kupovať, v dnešnej dobe už nie je problém si ho požičať.

Umiestnenie fotokútika si premyslite dopredu, je dôležité, aby ste mali dobré svetlo a napríklad, nemierili objektív oproti slnku. Pozadie by malo byť jednoduché, a ak máte svadbu v exteriéri, taký pohľad do záhrady je ideálny. Podobne si pripravte miesto, kam umiestnite hlášky do fotokútika.

Vzorové hlášky do fotokútika

Fotokútik máte pripravený, rekvizity nájdené, už vám chýbajú len vtipné a trefné hlášky. A my ich máme pre vás hneď 100! Veríme, že to bude bohato stačiť. A ak nie, berte to ako inšpiráciu, od ktorej sa môžete odraziť pri vymýšľaní vlastných originálnych hlášok.

 1. A si šťastný? No, musím.
 2. A máš to za sebou…
 3. Áno, mamička!
 4. Bond. James Bond!
 5. Božský pár
 6. Bol som toho svedkom
 7. Bol som tu. Fantomas
 8. Čo si nepamätám, to sa nestalo
 9. Čo je to za svadbu?
 10. Čo to má ako byť?
 11. Čierna ovca
 12. Čí potom si ty?
 13. Dala som mu srdce
 14. Dancing queen
 15. Dnes nespím!
 16. Do roka a do dňa…
 17. Drahá polovička
 18. Drž to poriadne!
 19. Držte palce
 20. Game over
 21. Hlavne slušne!
 22. Poslušná. Inteligentná. Úžasná!
 23. Chcete ma?
 24. Chcem tortu!
 25. Ja nič, to on!
 26. Ja som ti to hovoril!
 27. Ja som to vyhral
 28. Ako sa to stalo?
 29. Je to kampaň
 30. Je to možné?
 31. Je to rebel!
 32. Len cez moju mŕtvolu
 33. Som blondína
 34. Som gentleman
 35. Som na bare!
 36. Som princezná. Vole
 37. Kamaráti do dažďa
 38. Kamikadze
 39. Kto je nevesta?
 40. Kto je ženích?
 41. Kto to platí?
 42. Keď ju miluješ…nie je čo riešiť
 43. Mačička
 44. Kráľ parketu
 45. Lev háremu
 46. Bozkávaš ako Boh…
 47. Som hladný
 48. Som smädný
 49. Manžel
 50. Manželka
 51. Máte šťastie, že idem práve okolo
 52. Veľmi nečum!
 53. Možno sa tak narodila
 54. Môj brat má super brata
 55. Musím sa fotiť
 56. Namyslená!
 57. Milenci sa milujú…
 58. Neber si ho!
 59. Neboj!
 60. Najlepšia svokra!
 61. Nie som jeho žena!
 62. Nie som jej muž!
 63. Nie som nalíčená
 64. Nie sme jeho/ich rodičia!
 65. Neľutujte ma
 66. Neznášam fotenie
 67. Nepoznáme sa
 68. Nikoho nemám!
 69. No comment
 70. Párty hard!
 71. Playboy
 72. Slovák ako repa!
 73. Prečo?
 74. Prišiel som sa najesť
 75. Nabudúce mám svadbu ja!
 76. Priťahuješ ma
 77. Suma nesúhlasí
 78. S Tebou ma baví svet
 79. Zbaľ prachy a vypadni!
 80. Pristane nám to?
 81. Superman
 82. Šéfe, poháriky!
 83. Tak to začína…
 84. Tak určite…
 85. Tanečník roka
 86. Teraz velím ja!
 87. Ticho. Som tu s rodičmi
 88. To je dosť, že si nás odviezol, dedo!
 89. Skontrolujem, či sa mi páči to, čo sa mi páči
 90. Tú fotku vymaž
 91. Ty si ale Kubo…
 92. Tie prsia sú moje…
 93. Účelovka!
 94. Včera som nebol taký opitý…
 95. Veľmi nebezpečné známosti
 96. Všetko popriem!
 97. Vyzerám najlepšie!
 98. Vyzerám skvele
 99. Zajtra nepijem…
 100. Zviera

Snáď sme vám trochu pomohli a ušetrili čas rozmýšľaním nad vhodnými hláškami. Ak patríte k našim „bratom“ z Českej republiky, určite viac oceníte Hlášky do fotokoutku. Instax na svadbu má svoje miesto taktiež aj v Českej republike!